Виховна робота
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Воно було започатковано 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 "Про День української писемності та мови" на підтримку "ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства".
За православним календарем у цей день вшановують пам'ять преподобного Нестора-літописця. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.
Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам'ятки історіографії та літератури українців – "Повісті минулих літ", яка була завершена близько 1113 року. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань.
У цей день традиційно:
- покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
- відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
- заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
- стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників - понад 5 млн із 20 країн світу.
Радіодиктант для українців
Традиційно до свята проводиться радіодиктант національної єдності, який проходить на Українському радіо. Таку акцію започаткували 2000 року. Так, щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
Захід проводиться не тільки в Україні, а в інших країнах. Приміром, з ініціативою написати диктант в Абу-Дабі виступив активіст Євгеній Семенов, закликавши у Facebook громаду приєднатися до заходу.
Він переконаний, що диктант варто сприймати не як екзаменацію знань, а як всесвітній флешмоб, акцію єднання навколо української мови, коли по всій планеті одночасно українці гуртуються навколо рідного слова і у прямому ефірі пишуть радіодиктант. Також цей захід - можливість згадати шкільні часи та поспілкуватись із громадою.
Топ-10 цікавих фактів про українську мову
1. Найбільше перекладений літературний твір – "Заповіт" Т.Г.Шевченка: 147 мовами народів світу.
2. Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово "вороги" – "вороженьки".
3. Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера "п"; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера "ф" – найменш уживана. Слова, які починаються з цієї літери, в переважній більшості випадків прийшли в українську мову з інших мов.
4. Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер. Це слово "дихлордифенілтрихлорметилметан" – назва хімікату, що використовується для боротьби зі шкідниками.
5. Іменник у нашій мові має 7 відмінків (один з них – кличний). Це вирізняє українську мову серед східнослов'янських. Сьомий, кличний, існує також в граматиках латини, грецької мови та в санскритській граматиці (як опціональний восьмий відмінок).
6. Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.
7. Сучасна українська мова налічує, згідно зі словником Національної Академії Наук України, близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.
8. Офіційно вважається, що після видання "Енеїди" Котляревського українська мова була прирівняна до літературної мови. Івана Котляревського по праву вважають основоположником нової української мови.
9. В українській існує три форми майбутнього часу! Проста, складна і складена. Майбутній час першої особи однини недоконаного виду в українській має іншу форму без префікса: знатиму, говоритиму, робитиму тощо.
10. Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважаєтьсяпісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?
13.11.2020 р., в Всесвітній день доброти, учні 3 класу активно долучилися до акції «Від серця до серця», подарували подарунки один одному та поділилися своїм теплом. Побажали гарного настрою й веселого дня своїм ровесникам.
Хотілося б, щоб у цей день всі ми просто озирнулися навколо себе і усвідомили, що поряд з нами є так багато людей, які чекають нашої посмішки, підтримки та розуміння. Нам варто спробувати виявляти доброту до всіх і повсякчас. Для цього не потрібні спеціальні дати. У цей день вони закликали всіх: потрібно намагатися бути добрим до всіх, і не просто добрим, а добрим безмежно і безкорисливо. Найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим. Добра багато не буває! Тож, давайте творити ДОБРО!
До Дня пам'яті жертв голодомору у 3-А класі пройшла виховна година "НЕ ЗАБУДЬ!!!" , під час якої діти переглянули фільм "Голодний дух" та виготовили " незабудку пам'яті".
День Збройних сил України
6 грудня - День Збройних Сил України. Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до другої світової війни. І на сучасному етапі солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. Це свято козацького бойового духу, української звитяги, національного війська нашої держави та усіх українців, які готові захищати честь і славу, свободу і суверенність рідної землі. Бажаємо усім військовослужбовцям, усім захисникам рідної України здоров’я, витривалості, достатку та опіки Пресвятої Богородиці, яка завжди була Покровителькою українського війська.
З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків , в рамках акції «16 днів проти насильства» в 3-А класі пройшла виховна година "Мій улюблений світ - без насильства".
На уроці ми розглянули проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для учнів чи інших людей; обговорили питання, як відрізнити конфлікт від насильства, вміння попереджувати жорстоке поводження з однолітками чи іншими людьми.
19 грудня- День святого Миколая - одне з найулюбленіших свят українців. Для дітей - це можливість отримати гарні подарунки (якщо були чемні та розумні), а для дорослих - привід дістати духмяне миро Миколая Чудотворця, освятити ним приміщення, помазати болісні місця на тілі, помолитися і навіть, можливо, отримати зцілення! Адже святий Миколай - найдобріший угодник Божий і творить справжні дива. За єдиної умови - усі бажання повинні бути добрими та на користь людям.
«Найніжніші обійми у світі»
З нагоди Дня Соборності України та виховання почуття патріотизму і гордості за свою державу у 3-А класі була проведена виховна година «Соборна мати Україна, одна для всіх як оберіг!» з переглядом мультимедійних презентацій. Вихованці розмальовували розмальовки, виконували інтерактивні вправи для розуміння поняття «соборність.
До дня Соборності України учні 3-А класу прийняли участь у онлайн-вікторині "Перлина Україна"
Валяння з вовни – процес трудомісткий і водночас дуже цікавий. Особливо, коли ним хочуть скористатися діти.
Саме цю ідею запропонували Музей історії міста Краматорськ, провівши майстер-клас із виготовлення вовняних іграшок .
Щорічно у лютому у всьому світі відзначають день краватки і гарної зачіски. Учні 3 -А класу КСШ №18 облради теж підтримали цю акцію і 2 лютого виглядали, як справжні леді та джентльмени.
9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.
Що батькам треба знати про безпеку дітей в інтернеті
Для розширення й поглиблення знань про безпечний Інтернет та соціальні мережі, сприяння обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання, учні 3-А класу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "Безпечний інтернет"
«Мова – втілення думки.
Щобагатша думка,то багатша мова.
Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її.
Борімося за красу мови, за правильність мови,
за багатство мови…»
М.Рильський
21 лютого – Міжнародний день рідної мови.
Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.
У 3 -А класі пройшла цікава та пізнавальна вікторина "Юний мовознавець".
Метою проведення вікторини було:
Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова в освітніх закладах, на вулицях міст і сіл. Люблячи і вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.
З 8 по 21 лютого пройшов Всеукраїнський проект "Чемпіонські перегони" (Пес Бровко та Мурчик-кіт знову здивували світ), в якому прийняв участь вихованець КСШ№ 18 облради , Буров Руслан.
З метою формування обережного ставлення до вогню, попередження пожеж та формування уявлення про професію пожежного, причин виникнення пожежі в побуті та її наслідків з 01 по 05 березня в КСШ №18 облради пройшов Тиждень пожежної безпеки .
Учні 3-А класу стали учасниками пізнавального заняття «Будьте з вогнем обережні. Вивчить правила пожежні». Разом з вихователем розгадували загадки,виготовляли пожежні машини, вивчали прислів’я та приказки на протипожежну тематику, за допомогою малюнків пригадували та вивчали правила пожежної безпеки, переглянули мультфільм.
Є край, де найкращі у світі пісні,І цвітом чарує калина,Де сонечко вперше всміхнулось мені,Де дім мій – моя Україна!
Вихованець Фольклорно-етнографічної студії "Гердан" (КСШ №18 облради) БУРОВ РУСЛАН прийняв участь у Відкритому дистанційному фестивалі-конкурсі патріотичної пісні " В моєму серці Україна", де став дипломантом.Головною метою було довести, що пісня об’єднує український народ, надає йому неабиякої сили, формує та розвиває патріотичні почуття, виховує повагу до гідності інших, гордості за героїчне минуле України, повагу до захисників суверенітету України.Дякуємо батькам за підтримку і виховання своїх дітей.
Коментарі
Дописати коментар